FL přeloženo na rok 2022!

Vážení letečtí přátelé,

po dlouhé zimě přichází pomalu jaro. S ním přichází i nutnost se rozhodnout co dále. Již předem jsme avizovali, že letošní ročník bude komplikovaný a je tomu bohužel tak. V rámci organizačního štábu jsme několik hodin aktuální situaci řešili. Nakonec padlo rozhodnutí. Nebylo lehké, ale vzhledem k letošní situaci jsme přesvědčeni, že správné a to přeložení FL na následující rok.

Rozhodli jsme se tak na základě aktuální COVID-19 situace, kdy není možné odhadnout jak se bude situace dále vyvíjet. Předpokládáme, že bude docházet k postupnému rozvolňování restrikcí, ale nejsme přesvědčeni, že bude dostatečně rychlé. Aby jsme mohli FL uspořádat v důstojných podmínkách, potřebujeme nejen uvolnění hromadných akcí, ale i možnost rozumného stravování a zejména i cestování. Sami dobře víte, že většinu tratí plánujeme směrem PL a SK. Reálně se obáváme, že sice bude možné v termínu FL cestovat do zmíněných zemí, ale předpokládáme, že budou jistá omezení, která umožní přejezd hranic pouze pro očkované nebo pro ty, kteří budou mít aktuální PCR test. Většinou se hovoří o maximálním stáří PCR testu 48 hodin, což by bylo několik testů v rámci FL a to nejen pro závodníky, ale i support týmy.

I když letošní situace není jednoduchá, jsme přesvědčeni, že příští rok budeme moci FLko uspořádat v plném rozsahu a věříme, že si opět uděláte čas a zamíříte k nám do Frýdlantu. Aby jste již mohli plánovat, poznačte si termín FL 2022, který bude od 1.7. do 9.7.2022. Opět budeme moci využít svátky a ušetřit dva dny dovolené.

Budeme se na vás všechny těšit v roce 2022!!!

P.S. u AGP pro rok 2022 dojde ke zvýšení koeficientu na 102,6.

Za organizační štáb FL 2021
 Libor Holub